• Anasayfa
  • |
  • 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100.Yıldönümü Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100.Yıldönümü Kutlu Olsun

Aziz vatanımızı işgal etmek isteyenlere karşı halkımız ve ordumuzun el ele vererek karşı durduğu, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümüne ulaşmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ağustos ayı şanlı tarihimizde zaferlerle dolu bir aydır. Ne mutlu tesadüftür ki, Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi 26 Ağustos 1071’de kazanılmış, düşmanı yurttan atmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de başlatılan Büyük Taarruz, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin kazanılmasıyla sonuçlanmıştır. 

30 Ağustos Zaferi, Aziz Türk Milletinin, asla ve asla tutsak yaşamayacağını göstermiş, istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığını dünyaya ilan etmiş, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun temelini atmıştır. 

Büyük Zafer’in yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, Malazgirt’ten Büyük Taarruza ve günümüze kadar bu toprakları korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Tamer KIRAN

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar