• Anasayfa
  • |
  • İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Turizmi Çalıştayı Marmaris’te Yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Turizmi Çalıştayı Marmaris’te Yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Turizmi Çalıştayı Marmaris’te Yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen Deniz Turizmi Çalıştayı, 29 Nisan 2024 Pazartesi günü Marmaris’te yapıldı.

Çalıştaya, Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Neşe Çıldık, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, Bakanlık Bürokratları, İMEAK DTO Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları, Meslek Komiteleri Başkanları ve Odamız üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, ülkemizde her geçen gün önemi giderek artan deniz turizmi sektörünün, genel turizm gelirlerine ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı artırmak, sektöre engel teşkil eden bazı sorunların izale edilmesine katkı sağlamak amacıyla bu Çalıştayı düzenlediklerini belirterek, toplantının başarılı ve verimli geçmesini, hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni etti.

Tamer Kıran, çalıştaya iştirak eden her iki Bakanlığımızın da denizcilik sektörüne engel oluşturan her sorunu dikkatle takip edip, aşılması noktasında elinden gelen destek ve gayreti samimiyetle gösterdiğini bildiklerini belirterek, bu toplantıdan da önemli çıktılar elde edeceklerine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.
Toplantıda, daha sonra Şube Başkanları ve üyeler yaşanan sorunları dile getirdi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve bürokratlar da gündeme getirilen konular hakkında bilgi verdi.

Toplantının sonunda Tamer Kıran, Nadir Alpaslan ve Genel Müdürlere anı objesi takdim etti.

Tüm Sliderlar